Vigo
OKNÁ DVERE ŽALÚZIE SIETE ROLETY SERVIS
100% poctivá montáž
 

Okná

Montáž tesniacimi páskami

Výhoda montáže tesniacimi páskami

Montážna pena ako klasický systém utesňovania a fixovania okien a dverí (či už z plastu, dreva, hliníku alebo ocele) je bežne považovaná za dostatočnú. Nie je to však pravda. Montážna pena je dobrá, ale z dlhodobého hľadiska je nedostatočná. Okná a dvere totižto vďaka teplotným rozdielom leto- zima, ale aj interiér – exteriér sú veľmi namáhaný materiál (rozdiel medzi teplom v miestnosti a vonku môže byť aj 35oC, čo uznáte sami, je naozaj dosť. A okno sa bráni – dilatuje. Rozťahuje sa a zmršťuje sa. Na výške okna 150 cm to na ráme môže byť aj 3mm pohybu aj v horizontálnom aj vo vertikálnom smere. Montážna pena ale tieto pohyby nedokáže kopírovať, a v určitom momente sa odtrhne, väčšinou od špalety okna. A tu nám vznikla trhlina a netesnosť. A okno, akokoľvek môže byť dobré, má slabé miesto. Ďalšie slabé miesto môže byť pod oknom, tzv. parapetný profil. Okno má napr. 6 komôr a stavebnú hĺbku 74 mm, pričom parapetný profil má 3-5 komôr, ale iba 4cm hrubý. A spodok okna je silou vetra najviac namáhaný. Ako sme už spomínali, montážna pena nedokáže eliminovať tieto pohyby a je otázkou času, kedy vznikne trhlina. Preto je tu páska. Tá sa správa elasticky a pri všetkých pohyboch okna ostáva pevne prilepená o okno aj o špaletu. Samozrejme zabraňuje zatekaniu okna, pretože odoláva hnanému dažďu sily víchrice. Tesniace pásky nám ďalej zvyšujú zvukovú zadržatelnosť okna, to znamená, že je vnútri tichšie. A v neposlednom rade montážna pena môže vplyvom vlhkosti, ktorá sa do montážnej špáry dostáva po klasickom zaomietaní veľmi rýchlo zostarnúť a stratiť svoje izolačné vlastnosti. Montážne pásky ILLBRUCK montážnu špáru a samozrejme aj penu ochráni. Zabránia vlhkosti, ktorá je v interiéri vniknúť do peny (paro nepriepustná) a bráni v exteriéri vode vniknúť dnu, pričom smerom von je otvorená (paro priepustná). Samozrejme montážne pásky sú plne omietateľné klasickými prípravkami na murovanie.

Postup pri montáži tesniacimi páskami

Okno sa pred montážou pások očistí (styk okna a pásky). Páska má na jednej strane samolepiaci prúžok, pomocou ktorého sa nalepí na okno s dostatočným presahom na výšku. Oblepí sa okno po celom obvode z obidvoch strán. Po osadení do otvoru, správnom vyvážení, ukotvení sa, 1 strana (exteriér alebo interiér) pások pomocou lepidla nalepí na ostenie. Následne sa montážna špára vypení a nalepí sa druhá strana pások. Môže nastať osadenie parapetov a omietanie.

Montáž tesniacimi páskami

Zoznam produktov

Ponúkame vám plastové okná z prvotriednych nemeckých plastových profilov Salamander a Knipping, ktoré uspokoja požiadavky aj najnáročnejšieho zákazníka. Máme pre vás výhodné riešenia pre byty, rodinné domy a tiež nízkoenergetické a pasívne domy. Každý profil je plne recyklovateľný. Naša spoločnosť je tu pre vás, aby sme vám pomohli  vybrať najlepšie riešenie pre vaše bývanie.
Možnosti povrchových úprav:

  • Biela
  • Laminácia – na laminovanie sa používajú vysokokvalitné fólie, ktoré sú najmodernejšími technológiami  laminované (kašírovanie) na plastový podklad. Pri jednostrannej laminácii sa fólia lepí na biely profil, pri obojstrannej laminácii na hnedý profil.
  • Plast s hliníkovým klipom z exteriéru

Na naše okná poskytujeme záruku: 

  • 5 rokov na okná, plnú funkčnosť kovania a farebnú stálosť profilu
  • 10 rokov s podmieneným plateným záručným servisom po ukončenom 5.roku
  • 5 rokov na sklo
  • 2 roky na doplnky